Jak na bezpečné hraní hazardních her na internetu

Hazard může být zdrojem vzrušující zábavy. Velkému množství hazardních hráčů ale chybí sebekontrola a oni tak sázejí a prohrávají i tehdy, kdy je to může dostat do skutečně nepříjemné situace. Jak tomu zabránit? Neupínejte se na hazard jako na jedinou činnost, která má smysl. Klidně si tu a tam zahrajte nebo vsaďte, ale nikdy ne tehdy, když se cítíte špatně. Špatná nálada, smutek nebo alkohol, to všechno jsou faktory, které hazard činí mnohem nebezpečnějším. Stresnenadálých výdajů a snaha uniknout před realitou jsou další důvody, kvůli kterým byste neměli začít hrát. V takových situacích radši zkuste relaxovat a hrajte až když se vaše situace zlepší. Také se nesnažte si hazardem vydělávatvydělávejte radši prací. Je to jistější než spoléhat na vrtkavou štěstěnu. A s pravidelným příjmem budete vždy pány situace, nebudete závislý na nejistém výsledku. Hraní hazardu pro vás pak bude tím, čím by mělo být – příjemnou zábavou a zpestřením.

Druh hazardu: Je sázení na sport v něčem lepší než poker?

Existuje mnoho webů zaměřených pouze na poker, který je mimořádně populární hazardní hrou. Internetová kasina ale někdy nabízejí skutečně bohatou škálu hazardních her. Jako kdybyste byli ve skutečném kasinu, ale jste přitom v pohodlí domova a nemusíte si ani oblékat oblek. Nespoléhejte ovšem na to, že vám nejrůznější systémy a promyšlené způsoby sázení přinesou jistý výdělek. Na kasina se nedá vyzrát – dnes už jsou proti všem zvláštním způsobům sázení zajištěná. Jediné, co pomůže, by snad mohla být fenomenální paměť v karetních hazardních hrách. Ovšem řekněme si upřímně, kdo takovou má, že? Riskantní jsou však i sázky na sport.

Rizika při sázení na sportovní utkání

Pokud sledujete výsledky dlouhodobě a o výkonech sportovních týmů něco víte, pak je možné říct, že je vliv náhody menší než při hazardních hrách jako je ruleta nebo poker. Někdy jsou výhodné kurzy na utkání, která můžete sledovat v přímém přenosu. Tehdy se občas opravdu vyplatí vsadit si na nepravděpodobné výsledky. Problematické ale může být sázení na utkání, které neskončí regulérně. Je důležité informovat se o pravidlech, které daná sázková společnost zavedla právě pro tyto případy.

Právní rizika

Sledujte aktuální stav zákonů, protože ne všechny výhry jsou v České republice vymahatelné. Když už se na vás usměje štěstí, byla by škoda nemoci si výhru užít. Sledujte především loterijní zákon a vždy se ujistěte, že když už hazard hrajete, tak že není zákonem zakázán. Místo výhry by vás mohla stihnout nepříjemná sankce.

Jak se chránit před velkou prohrou? Stanovte si stopku!

Je dobré stanovit si tzv. sebeomezujících opatření, o kterých se někdy zmiňují i současné návrhy právních předpisů. Je to jedno z opatření zodpovědného hraní hazardních her. Když sázíte, měli byste si prostě stanovit taková opatření, která vás ochrání před příliš velkou prohrou. Určete si, jaká je pro vás maximální únosná výše sázky. Stejně tak si stanovte i maximální únosnou prohru. Oboje vztáhněte k nějakému časovému období, tedy třeba za den, týden nebo měsíc. Vše si pak pečlivě evidujte a přestaňte hrát hned, jak se dostanete nebezpečně blízko své maximální hranice. Také je dobré stanovit si limit ohledně času, který hazardní hře věnujete. Nezapomínejte na relaxaci, spánek, zdravý pohyb a přátele, což by se v zápalu hraní mohlo snadno stát.

Potřebujete rychlou hotovost?

Nespoléhejte na hazard! Je to dobrá zábava, občas zajímavý přivýdělek, ale určitě ne cesta, jak řešit nelehkou finanční situaci. Pokud potřebujete rychlé peníze, zkuste si radši půjčit. Výhodná půjčka nabízí férové podmínky i rychlost. A navíc bez rizika, že se místo rychlé finanční pomoci dostanete hluboko do mínusu.