Jak sehnat vstupenky na koncert

Zjistěte, zda si můžete nechat zasílat pravidelné newslettery a informace o výhodných nabídkách vstupenek od obchodníků a provozovatelů koncertních míst přímo na svůj e-mail. Pokud se o nově naplánovaných koncertech a vystoupeních dozvíte brzy, je dost možné, že získáte vstupenky za příznivé ceny. Někdy se také vyplatí přidat se na webu do seznamu fanoušků a nechat si posílat aktuality a horké novinky o chystaných turné přímo od vašich oblíbených kapel a zpěváků.

Když se o koncertu dozvíte až na poslední chvíli

Před očekáváným koncertem nezapomeňte tu a tam kouknout na Facebookovou událost, kde majitelé vstupenek nabízejí své vstupenky, když zjistí, že na koncert nakonec nebudou moct přijít. Stejně tak se vyplatí sledovat i další internetové stránky a diskuzní fóra, které se koncertu nebo dané skupiny nějak týkají. Získat takhle vstupenku na vyprodaný koncert za výhodnou cenu je samozřejmě celkem náhoda a je to dost o štěstí. Pokud jste ale zaspali a vstupenku včas nekoupili, je to leckdy vaše poslední šance. Tedy aspoň pokud nechcete platit přemrštěné ceny u překupníků až na poslední chvíli, těsně před koncertem. A pokud se někdy do takové situace dostanete, možná vám přijde vhod rychlá půjčka.

Staňte se novinářem, dostanete vstupenky

Pokud na kulturní akce chcete chodit zdarma, pozorně se dívejte po inzerátech. Hledejte nabídky na přivýdělek pro redaktory a dopisovatele. Pokud vás baví psát, může být novinařina zábavný přivýdělek, díky kterému navíc ušetříte na vstupném. Na všechny akce se takto možná nedostanete, protože počet míst pro novináře bývá omezený. Někdy to ale vyjde, tak proč to nezkusit.

Na amatérské kapely se lístky shání snadněji

Pokud máte rádi nějakou lokální nebo amatérskou skupinu, můžete jí nabídnout, že budete pomáhat s propagací a se zajištěním akcí. Potom není problém dohodnout se na tom, že budete mít na jejich akce vstup volný. Stačí si spočítat, jestli vás vyjde levněji vydělávat peníze a pak si vstupné zaplatit, nebo pár hodin svého času věnovat vaší oblíbené kapele a pak si užít vstup zdarma. Samozřejmě je tu ještě jedna výhoda, kterou vám volba druhé možnosti přinese. Budete své oblíbené kapele nablízku a třeba se s lidmi z ní spřátelíte. Také nahlédnete do jejího zákulisí a budete tak první, kdo se dozví o všech novinkách, aktualitách a podobně.

A stejné je to i tehdy, když pomůžete s propagací svému oblíbenému klubu. Můžete pomoci s online propagací a můžete se zapojit do přípravy příspěvků, které pak budou umístěny na sociální sítě. Samozřejmě také můžete pomoct s přípravou, tiskem a následným vylepením plakátů po okolí. Odměnou vám opět může být volný vstup.

Jak získáte lístky zdarma? Poslouchejte rádio!

Poslouchejte stanice, které hrají vaší oblíbenou hudbu. Velice často tak uslyšíte výzvu, abyste se jako posluchači zapojili do soutěže! Obvykle pak stačí do studia zavolat a odpovědět na nějakou otázku. Někdy je jako výhra v nabídce nové album populární kapely, ale někdy přímo jedna nebo více vstupenek na koncert. Na tyto soutěže se proto zaměřte! Rádio můžete poslouchat v práci, při vaření v kuchyni, při jízdě v autě… nebude vás to stát příliš úsilí a možná že vstupenku zcela zdarma získáte i vícekrát. Jen nezapomínejte, že musíte mít svůj mobilní telefon vždycky po ruce. Čísla, na která se do rádia volá, mějte uložena tak, abyste je mohli snadno vytočit. Při těchto soutěžích nebývá času nazbyt.