Jak zažádat o Zaimo – přehledný návod

Minulý týden jsme vám přinesli článek vysvětlující, proč vlastně Zaimo vzniklo, jak funguje a jaké jsou hlavní rozdíly oproti ostatním online půjčkám, které na českém trhu najdete. Dnes se podíváme blíže na to, jak postupovat, pokud se pro půjčku od Zaimo rozhodnete a vysvětlíme celý proces  žádosti až po vyplacení peněz na účet. Po přečtení šlánku byste tak neměli mít jakýchkoliv pochyb o tom, co vás čeká a můžete si být stoprocentně jistí, že vše je naprosto transparentní a bez nějakých chytáků.

Jak jsme vysvětlili minule, Zaimo funguje na pricipu osobní půjčky, tzv. „na míru“. To znamená, že cena úvěru je vám vypočtena indiviuálně podle vašich možností a pravděpodobnosti splacení. Dozvíte se ji ihned poté, co odešlete vaši žádost. Samozřejmě teprve pak se rozhodnete, zda o úvěr opravdu máte zájem. Výhodou tohoto pricncipu je, že jsme schopni poskytnout mnohem příznivější ceny, než které nabízí rychlé půjčky, navíc si můžete samo zvolit počets splátek, čili dobu splácení.

Tedy od začátku:

Na www.zaimo.cz si zvolíte v kalkulačce částku a počet splátek:

Kalkulačka Zaimo

V našem příkladu jsme si tak nastavili, že žádáme o 7 500 korun a splácet je chceme v 7 měsíčních splátkách. Klikneme na vypočítat splátku.

Žádost horní lišta

 

Po celou dobu žádosti můžete v horní liště sledovat její stav, to znamená, kolik minut zbývá do dokončení žádosti. Najdete tam také rekapitulaci zadané částky úvěru a počtu splátek.

 

Nyní se dostaneme do online žádosti, kde vyplníme všechny potřebné údaje. Zvolíte si také heslo svého uživatelského účtu na Zaimo.cz. V něm s i pak můžete kontrolovat stav svého úvěru, splátky, osobní údaje a tak dále. Nezapomeňte také zaškrtnout potrvzení o porozumění Zásadám ochrany osobních údajů a o souhlasu s podmínkami úvěrových smluv. Samozřejmě doporučujeme si všěe před zaškrtnutím pročíst, stačí jednoduše kliknout na odkazy. Po celou dobu žádosti najdete na pravé straně prohlížeče kontakt na naši zákaznickou podporu. Můžete se na ni obrátit kdykoliv, když vám nebude něco jasné.

Žádost 1.krok

Následně kliknete na tlačítko „Dále“, na váš mobilní telefon, který jste zadala do formuláře, dostanete sms zprávu se 4-místným kódem, který vepíšete.

Žádost 2. krok

 

Nyní se dostáváme do druhého kroku žádosti, kde stačí zadat pár dalších osobních údajů. Nemusíte se ničeho bát, data jsou pečlive chráněna, šifrována a neprochází lidskou rukou, celý proces je plně automatizovaný.

Jakmile vše vyplníte, kliknete na tlačítko „Dále“. Objeví se okno, které vás žádá o potvrzení polohy. Pokud vše souhlasí, kliknětě na příslušné tlačítko.

Potvrzení polohyTím se dostáváme do třetího korku žádosti, kde vyplníte informace o Vašem vzdělání a současném zaměstnání. Důležité je především, aby všechny údaje byly pravdivé. Ani jedna z odpovědí není samostaně rozhodující pro finální rozhodnutí o úvěru.

Žádost 4. krok

 

Jakmile stisknete „Dále“, dostáváte se do kroku číslo 4, v něm stačí zadat číslo bankovního účtu.

Volitelně se můžete přihlásit pomocí Vašeho účtu na Facebooku. Uštěříte tak na poplatcích 200 korun. Informace o Zaimo se nezobrazí na Vašem profilu, ani nebude zasílána Vašeim přítelům . Na Facebooku tak o Vaší žádosti nidko vědět nebude. Přihlášení nám pouze pomůže získat dodatečné údaje, které mohou pomoci ve vyhodnocování žádosti.

Žádost FacebookNyní už jsme u úplného konce. Shrnutí nabízí rekapitulaci hlavních osobních údajů a žádaném úvěru – jeho výši, počet splátek a datum první splátky. Vše si zkontrolujte, a pokud údaje sedí, začrtnětě políčko o zpracování osobních údajů.Žádost srhnutí

 

Po odkliknutí bude Vaše žádost zpracována, skoringový systém ji vyhodnotí a za několik minut se dozvíte výsledek. To znamená, zda Vám byl úvěr schválen a také v jaké výši. Samozřejmě Vám také vypočítá přesnou cenu úvěru, tedy úrok, a výši každé jednotlivé splátky. Informace se objeví nejen ve Vašem prohližeči, ale bude Vám také zaslán email s kompletní nabídkou.

Teprve na základě těchto informací se rozhodnete, zda nabídku přijmete a o půjčku zažádáte. Jakmlie se rozhodnete, že Vám podmínky vyhovují, zaškrtnete příslušné tlačítko a elektronicky podepíšete smlouvu o úvěru. Nyní stačí pouze potvrdit číslo Vašeho bankovního účtu, abychom si byli jistí, že peníze půjdou tam, kam mají.

Můžete to udělat buď převodem 1 koruny, nebo pomocí online aplikace, která Vaše údaje zkontroluje v internetovém bankovnictví.

Všechny detaily k převodu 1 Kč, obdržíte v emailu.  Nezapomeňte, že musíte použít stejný účet, který jste uvedli v žádosti o půjčku. Zároveň musí být jméno žadatele o úvěr stejné jako jméno majitele bankovního účtu. Zaimo tak může ověřit, že je číslo účtu správně zadané a že jste skutečně vlastníkem tohoto účtu.

Nyní už nic nebrání tomu, aby Vám byly peníze zaslány přímo na Váš účet, obvykle nám to trvá asi 12 minut.