Mějte své výdaje pod kontrolou!

Přiznejte se, ­ kolik z vás ví, kolik přesně má na účtě a kolik tento měsíc utratil za jídlo? A kdo z vás ví, za co vlastně utrácí nejvíc, kolik ho stojí zábava, restaurace, cestování…? Pokud chcete mít přehled o svých financích a vlastníte smart phone, není nic jednoduššího, než stáhnout si jednu z aplikací, které jsou volně dostupné na Apple nebo Play Storu. Níže je pár těch, které by vám mohly přijít vhod.

mint-zaimo-úvěr-výdaje-pod-kontrolouMint.com

Operační systém: iOS, Android, Windows

Tato populární aplikace nabízí všechny nástroje, které potřebujete pro správu svých výdajů a příjmů, domácích (a jiných) rozpočtů, bankovních účtů a úspor. Synchronizuje všechny vaše účty, od běžného bankovního, po podílové, spořící i důchodové účty.

Každá část je intuitivně organizována tak, aby vám podávala dokonalý obraz o stavu vašich financí. Aplikace zobrazuje všechny transakce, podává zprávu o tom, jak jste používali své účty, pomáhá vám udržovat vaše útraty pod kontrolou pomocí nastavení limitů atd. Všechny vaše výdaje a příjmy dělí dle kategorií tak, aby jste měli přehled za co máte nejvyšší výdaje. Aplikace vše analyzuje a podává zprávy, díky přehledu utrácení tak můžete zjistit, kde můžete potenciálně ušetřit.

Mvelopes

Operační systém: iOS, Android

Tato aplikace vám jako první po spuštění položí pár jednoduchých otázek a vyzve vás k zadání vašeho bankovního účtu. Následně se vám na základě algoritmu snaží napovídat, jak lépe hospodařit a jak dlouhodobě manipulovat se svými finančními prostředky. V žádném případě se nejedná o náhradu za finančního poradce, spíše je to takový pomocník, který vám dá dobrý tip, když uvidí příležitost.

Po vložení účtů, vás Mvelopes provede k definování vašich příjmů a k vytvoření rozpočtu. Ten poté oddělí od vašeho celkového majetku a vy tak díky tomu utrácíte na základě stanovených hranic a ne na základě celkového obnosu, který máte na všech účtech.

BillGuard

Operační systém: iOS, Android

BillGuard má dva cíle: poskytnout vám jasný náhled a analýzu vašich útrat a zajistit ochranu proti zneužití karty, proti podvodným transakcím a jiným nekalostem. Tato aplikace nejdříve synchronizuje vaše bankovní účty a poté nabídne náhled jak na celkový zůstatek, tak i na aktuální útratu v daném měsíci.

Aplikace s vámi při vašich finančních transakcích komunikuje, aby měla jistotu, že všechny pohyby na účtě prošly pod vašima rukama a nikdo vás neokrádá. Do inboxu vám bude poslán přehled transakcí, kde musíte označit ty, které jste odsouhlasili a ty, které nemají na vašem účtu co dělat.

Tyto peněžní převody jsou poté ukládány do přehledného systému společně se všemi informacemi včetně částky, názvu obchodníka, typu transakce a data.

expensify-vydaje-pod-kontrolou-kredito24Expensify

Operační systém: iOS, Android a Windows

Tato aplikace je jako jediná dostupná také ve webovém rozhraní, což může značně usnadnit nahlížení na analýzy a prohlížení transakcí.

Základem jsou čtyři operace: “Smart Scan”, “Track Distance”, “Track Time” a “Add Expense”.

“SmartScan” umožňuje vyfotit, uložit a kategorizovat vaše účtenky, umí je také poté nahrávat do různých programů pro vyúčtování. Tato funkce je skvělá, pokud si chcete nechávat účtenky, ale nechcete ukládat papírovou verzi. Tímto způsobem máte všechny hned po ruce a nemůže se vám tak stát, že vám zamítnou reklamaci, protože nebudete mít doklad. Útratu můžete zadávat i manuálně funkcí “Add Expense”. Stejně jako při focení se ukládají i doplňující informace pro vytváření analýz. “Track Distance” volba je obzvláště užitečná pro všechny, kteří potřebují měřit ujetou vzdálenost a na základě měřených údajů poté například fakturovat dle ujetých kilometrů. Navíc můžete cestu i sledovat pomocí GPS a přidat tak záznam o jízdě do dokumentace ke služební cestě. Podobně funguje volba “Track Time”, která na místo kilometrů počítá odpracované hodiny a je tak užitečná všem, kteří fakturují na základě hodinové sazby.