Než zažádáte o rychlou půjčku, položte si tyto otázky

Online půjčkaZískat půjčku online je čím dál tím jednodušší. Víc a víc lidí zvažuje tuto variantu a finanční produkty si na internetu sjednává stále větší množství Čechů. Dostane-li se člověk do nepříznivé životní situace a potřebuje finanční náplast ihned, má možnost zažádat o tzv. rychlou půjčku. Díky ní lze překonat nenadálé životní situace a poprat se s aktuálním nedostatkem peněžních prostředků. Online půjčky mají dozajista své výhody, je ale důležité postupovat obezřetně. Jak o ně zažádat a nenechat se napálit? Zaimo vám přináší užitečné tipy, které se vyplatí přečíst si předtím, než o úvěr zažádáte. Ne každá půjčka má totiž jasně nastavené a transparentní podmínky a mohli byste být nepříjemně překvapeni. Odpovězte si na následující otázky předtím, než si úvěr vezmete a budete spokojenější:

Potřebuji si opravdu půjčit?

Dobře si promyslete, na co si půjčujete a jestli daná věc za to stojí. Vyplatí se postupovat rozvážně. Nejednejte impulzivně a naplánujte si, na co přesně vypůjčené peníze použijete. Počítejte s ním v rámci vašeho rodinného rozpočtu. Zamyslete se, jestli dluh v budoucnu z výplaty utáhnete.

Mám splacené všechny dluhy?

Půjčku si rozhodně neberte na splacení svých předchozích dluhů. Dostali-byste se tak ještě do těžší situace, než v jaké jste nyní. Hrozí vám tzv. dluhová past, která může být opravdu nebezpečná. Raději si začněte pravidelně spořit, klidně po drobných částkách, pokud víc nemůžete. Neutrácejte, za věci, co nepotřebujete, soustřeďte se na splácení.

Vím přesně, kolik si půjčit?

Zažádejte si pouze o tolik, kolik opravdu potřebujete. Zjistěte si, kolik přesně stojí daná věc nebo služba, kterou si chcete pořídit či jaká je částka faktury, co musíte zaplatit. Bylo by zbytečné splácet více a drobnější sumu taky spíše získáte.

Jak se bude vyvíjet má finanční situace?

Budu moci půjčku splatit brzy? Zamyslete se, co všechno budete muset platit v příštích měsících. Ujistěte se, že máte stálý příjem, že se nezmění vaše rodinná situace. Objektivně a nezaujatě posuďte, zda jste schopni splatit půjčku v daném termínu.

Budu schopen vše splatit v termínu?

Není důleřité jen to, jestli půjčku budete moct splatit, ale i to, zda splátky budete moct uskutečnit v konkrétním termínu. Ujistěte se, že vás velká splátka nečeká zrovna  chvíli před výplatou nebo v době, kdy platíte velké faktury.  Pokud jednou nesplatíte včas, nejenže vás pravděpodobně potkají sankční poplatky, ale budete-li si chtít později půjčit znovu, nemusí být vaší žádosti vyhověno.

Přečetl jsem si smlouvu?

Obchodní podmínky nikoho příliš číst nebaví, ale vyplatí se to. Pečlivě si pročtěte rámcovou smlouvu. Žádost vyplňte v klidu, pečlivě. Měli byste si být jisti všemi podmínkami, splátkami, úroky, případnými poplatky a sankcemi.

Půjčuji si s čistým štítem?

Půjčili jste si už a půjčku nesplatili nebo ji splatili s problémy a po termínu splatnosti? To pravděpodobně ovlivnilo vaši úvěrovou historii a je možné, že vám úvěr nebude schválen, nebo bude poskytnuta nižší částka. Počítejte raději s touto variantou.

Nečekají mě mimořádné výdaje?

Všechny peníze, co vám zbydou po zaplacení nezbytných měsíčních výdajů, byste měli investovat na splacení půjčky. Proto se zamyslete, zda vás opravdu nečekají nějaké zvláštní výdaje, které by mohly vaši schopnost splácet ovlivnit.

Našel jsem si nejvhodnější produkt?

Srovnejte si možnosti, které na českém trhu společnosti nabízí. Zaměřte se na důvěryhodnost poskytovatele a komunikaci všech podmínek. Půjčka by měla vyhovovat vašim potřebám a zároveň byste měli být schopní se s takovým dluhem vypořádat.

U Zaimo nepotkáte žádné skryté poplatky. Zájemce o půjčku může kdykoliv zkontrolovat svou výši splátky pomocí posuvníku na hlavní straně nebo se podívat do tabulky poplatků. Snažíme se půjčovat peníze zodpovědně, aby se naši klienti nestali obětí tzv. finanční smyčky.