Valentýnská večeře za pár korun?

Valentýn se blíží, a i když možná tento americký svátek moc neuznáváte a raději si se svým partnerem vyjdete ven na prvního máje, není od věci alespoň něco trochu romantického podniknout. Taková večeře ve dvou vás nemusí přijít moc draze, aby byla v patřičném stylu. Máme pro vás pár několik tipů, jak vnést trochu valentýnské atmosféry do vašich domovů a přitom neutratit moc peněz navíc.

Doma, Večeřeale s plnou parádou

Bezpochyby nejvíc ušetříte na tom, pokud si valentýnskou oslavu uspořádáte sami doma a místo kuchařů v restauraci si navaříte sami. Vyjít si ven ale většinou pro nás znamená něco více výjimečného, dáme si víc záležet na tom, jak vypadáme, chováme se trochu jinak… A právě to je potřeba zachovat, jinak spadnete do toho samého stereotypu, jaký máte doma každý den. Jak si tedy vše doma zorganizovat, aby byl večer speciální a získal své kouzlo?

Dejte si záležet a udělejte něco speciálního, co si běžně nedopřáváte. Nešetřete na ingrediencích a nakupte kvalitní suroviny. Udělejte si večeři opravdu velkém stylu, nespokojte se jen s hlavním jídlem, ale připravte hned několik chodů. Zakomponujte do menu oblíbené pokrmy vás i vašeho partnera, ať si každý přijdete na své. To, že připravíte takovou hostinu, neznamená, že byste se měli nacpávat k prasknutí. Zaměřte se na malé porce jako v luxusních restauracích. Neskončíte tak s plným břichem a po večeři se budete moci věnovat partnerovi i jinak. Pokud navaříte o něco víc, další dny to určitě oceníte.

Samozřejmě k večeři by nemělo chybět dobré pití. Víno, aperitiv nebo koktejl jsou asi nejvhodnější varianty, ale pokud máte raději pivo, tak se mu nebraňte. Hlavně ať je vše podle vašeho gusta. Pokud se chcete cítit opravdu výjimečně, zajděte pro šampaňské. Nemusí to být samozřejmě to pravé francouzské, ono většina z nás nepohrdne ani dobrým proseccem a zážitek z bublinek si zachováte.

Valentýnský stůl si nezapomeňte patřičně vyzdobit. Pěkný ubrus, skleničky, které vyndáváte maximálně na Vánoce, květiny a samozřejmě nesmějí chybět svíčky. Ve světle ohýnků si budete připadat zajímavější a jistojistě i přitažlivější. Co takhle cestu k slavnostní tabuli vyzdobit plátky růží? Mnohé ženy určitě takovou romantiku ocení a ostatně muži, i když to nepřiznají, možná také. Stačí několik málo okvětních lístků, jen pro punc luxusu, zbylé květiny si postavte na stůl do vázy, ať vám dělají radost i další dny.

Hudební kulisa může večer pozvednout na ještě vyšší úroveň, nemusí jít jen o zamilované songy, ale namíchejte kompilaci od vašich oblíbených interpretů, ať se hezky uvolníte. Zbavte se všech rušivých elementů, máte-li děti, zařiďte si předem hlídání. Oblečte si na sebe něco, v čem víte, že se druhému líbíte. Domluvte se, že během toho večera nebudete řešit žádné problémy a domácnost. Soustřeďte se jen sami na sebe.

Raději ven?

Jste líní vařit a raději si přece jen vyjdete jíst ven? I tak nemusíte utratit majlant a večeři si trochu ozvláštnit oproti běžné návštěvě restaurace. Ideální valentýnské menu je takové, které vás nasytí akorát, nažhaví na další pokračování večera a přitom nebude stát jmění. Zkuste vyzkoušet různé pokrmy z nabídky podniku a společně je s partnerem sdílejte. Nezapomeňte si nakonec objednat sladkou tečku. Těžký dezert není nejlepší variantou, pokud pak doma nechcete padnout na gauč a usnout jako medvědi. Zkuste například sorbet, který navíc patří k levnějším variantám a navíc vás na konci večera příjemně osvěží.

Ostatně, Valentýn a jídlo automaticky nemusí znamenat, že se s partnerem dobře navečeříte. Snídaně do postele možná partnera potěší ještě víc… Valentýn letos vychází na sobotu, tak v posteli můžete pak proležet klidně celý den. Snídani doneste na pěkně upraveném podnose a měla by být opravdu bohatá. Samozřejmostí je čerstvé pečivo, takové jahody se šlehačkou nebo čokoládový dort si určitě taky zaslouží uznání. Proč neudělat výjimku a jednou si ke snídani nedopřát sklenku sektu?