Vše o splácení Vaší Zaimo půjčky

V tomto článku najdete kompletní informace o tom, jak postupovat při splácení Vašeho úvěru u Zaimo, najdete zde i odpovědi na nejrůznější otázky, které Vás k tématu napadnou. Podíváme se taky na jednotlivé méně časté problémy, které při splácení můžete řešit.

Kde najdu všechny informace o půjčce?

Poté, co jste dokončili žádost, a byla vám schválená, v přehledné tabulce jste mohli najít všechny důležité údaje – tedy výši celkového úvěru, poplatků, počet splátek a jejich konkrétní výši. Informaci jste dostali i do emailu, kde ji můžete kdykoliv dohledat. Stejný přehled najdete i ve vašem uživatelském profilu na Zaimo.cz. Potřebujete si všechno znovu zrevidovat? Stačí zajít na www.zaimo.cz, vlevo nahoře najdete záložku MŮJ ÚČET. Klikněte na ni a jednoduše se přihlaste do svého účtu, heslo jste si volili sami v žádosti, případně si můžete nechat vygenerovat nové.  Aktuální stav vašeho úvěru vždy najdete právě  na tomto místě.

Zaimo účet

Jak můžu úvěr splácet?

Víte tedy konkrétní částky i data, do kterých musíte jednotlivé splátky uhradit.  Jak na to? Nabízíme vám dvě možnosti. Použít můžete buď platbu přes platební bránu ve vašem uživatelském profilu, nebo můžete splátku zaslat přímo na některý z našich bankovních účtů.

A. Platba pomocí platební brány The Pay

Přihlaste se do Vašeho osobního účtu (https://www.zaimo.cz/login), tam najdete platební online bránu The Pay. Po zakliknutí tlačítka Vám automaticky vygeneruje platební pokyny, to znamená číslo bankovního účtu a variabilní symbol, na které platbu zašlete. Platit můžete taky vaší platební kartou, stačí zadat číslo karty, datum její expirace a ochranný kód na zadní straně karty.

B. Splátka přímo na účet

Měsíční splátku je možné zaslat také převodem přímo na některý z účtů, které Zaimo má. Jsou to:

  • Česká spořitelna (CSAS) 3240521319/0800
  • Komerční banka (KB) 107-4757260267/0100
  • GeMoney (GE) 211486151/0600

Jako variabilní symbol uveďte Vaše rodné číslo. Do zprávy pro příjemce vepište ID úvěru, což je 6-ti místný kód, který vám byl vygenerován spolu se schválenou žádostí a najdete ho i na Vašem uživatelském profilu.

Kdy můžu splátky zaplatit?

Jak už bylo řečeno, konkrétní data všech splátek si můžete najít na emailu nebo uživatelském profilu. Je úplně jedno, který den splátku zaplatíte, pokud je to v termínu. Žádné dodatečné poplatky neúčtujeme v tomto případě. Máte-li tedy splatit částku do 20. dubna, nezáleží na tom, zda to uděláte pár dní předem. Pamatujte si však, že je nutné splatit celou splátku v plné výši najednou. Není možné splátku rozdělit na menší díly.

Co když na splátku zapomenu nebo nemám na splacení?

Jedná se o nepříjemnou situaci, prosím, pamatujte a zapište si termíny splatnosti. Kdykoliv je můžete zkontrolovat ve vašem uživatelském profilu nebo v emailu, který jsme vám zaslali. V případě, že splátku v termínu neobdržíme, budeme vám nuceni účtovat dodatečné poplatky dle úvěrové smlouvy, kterou najdete zde. V žádném případě vám nedoporučujeme brát si na splácení úvěru další úvěr.

Můžu splatit úvěr dříve, než jsem si na začátku stanovil?

Celý úvěr předčasně splatit můžete. Na základě vaší smlouvy máte právo na poměrné snížení celkových nákladů úvěru. Konkrétní částku vám vypočítáme na základě vaší situace a žádosti o předčasné splacení. O svém záměru splatit úvěr zcela nebo zčásti předčasně mimořádnou splátkou nás musíte předem písemně informovat. V případě, že tak neuděláte, bude mimořádná splátka započtena na běžné měsíční splátky úvěru a další dlužné částky z Vaší smlouvy o úvěru, a to vždy k datu jejich splatnosti.

Vše jsem splatil. Co dál?

Děkujeme za včasné a bezproblémové splacení. Našich věrných zákazníků si velmi vážíme a snažíme se vám tak v budoucnu nabídnout vždy výhodnější podmínky. Po splacení stávajícího úvěru můžete další čerpat ihned, stačí zajít do vašeho uživatelského profilu na Zaimo.cz. Není však možné čerpat více než jeden úvěr současně, snažíme se tak aktivně zabránit předlužení našich klientů.