Zaimo umí pomoci podnikům v nouzi

ÚčtyDíky Zaimo mohou nyní malí a střední podnikatelé pokrýt momentální výdaje nebo nečekané faktury, které nesnesou odkladu. Veškeré papírování a byrokracie spojené s žádostí o úvěr v bance zde totiž odpadá. Celý proces vyřizování půjčky probíhá kompletně online, rychlost a pohodlnost jsou jeho hlavní přednosti. Něco, co tradiční finanční instituce, kde si žádosti předává a přeposílá několik úředníků, nemohou nabídnout.

….

…..

Řešení problémů s likviditou

„Nabízíme spolehlivé individualizované online půjčky, které jsou šité na míru konkrétním potřebám našich zákazníků. Drobní podnikatelé tak mohou jednoduše a okamžitě vyřešit aktuální problémy s likviditou či nedostatkem peněz na účtu ve chvíli, kdy je potřebují. Zvláště v dnešní době každého podnikatele provází nejistota spojená s vývojem ekonomické situace a období, kdy je poptávka po službách či produktech menší, se zkrátka nevyhneme. Právě proto Zaimo půjčky nabízíme. Lze tak získat půjčku až 25 000 korun a nastavit si můžete počet splátek v době až do jednoho roku. Nikdo se vás nebude ptát na konkrétní důvod, proč půjčku potřebujete, nemusíte nic složitě dokladovat, jakmile těžké období překonáte, půjčku vrátíte,” říká Jakub Škrabánek, ředitel společnosti.

Alternativa k financování bankou

Rychlá nebankovní půjčka se stala dobrou alternativou k financování, které poskytují tradiční banky. Ty se v několika posledních letech v důsledku ekonomické krize dostaly do problémů s finanční stabilitou.  Jak dokládá i report Mezinárodního měnového fondu z minulého roku, ekonomický růst eurozóny byl pomalejší, než se čekalo. Pouze 22,6 % rezerv ve světových bankách je v eurech, čímž se dostaly na nejnižší úroveň od roku 2002. Většina evropských bank stále není dostatečně silná, aby mohla půjčovat všem skupinám žadatelů o úvěr. Nejsou tak schopné efektivně zabezpečit pomoc podnikům postiženým krizí. České banky jsou na tom ve srovnání s většinou eurozóny poměrně dobře, také ony však musí některé klienty odmítat. Jedná se o začarovaný kruh, protože tím, jak se omezují možnosti pro financování provozu malých a středních podniků, také klesají šance na plné uzdravení ekonomiky a zmenšuje se prostor pro nová pracovní místa.

Pravidla efektivní půjčky

Jak tedy mohou podniky reagovat v situacích, kdy jim banka nechce půjčit a přitom potřebují akutně pokrýt své výdaje, aby zabezpečily běžný provoz podniku? Pro tuto situaci jsou tu nebankovní půjčky, které je však potřeba brát s rozmyslem. Zaimo přináší všem, kteří mají svou živnost nebo podnikají sedm základních tipů, jak si zapůjčit peníze bezpečně a odpovědně. Rady mají pomoci drobným podnikatelům v otázce, jak financovat nové projekty, zefektivnit běžné fungování nebo překonat těžší období, například v době ekonomické krize, kdy může být finanční zdraví podniku ohroženo. Aby půjčka splnila svůj účel a byla pro podnik cestou k rozvoji, je třeba držet se několika pravidel:

..


1. Základním pravidlem, které se opakuje stále dokola: nepůjčovat si na splácení dluhů předchozích. To může být začátkem konce celého byznysu.

2. Nepůjčovat si bez předchozího zhodnocení a odhadu aktuálního stavu podniku a jeho finančních potřeb. Krátkodobé půjčky mohou pomoct vyřešit situace nedostatku likvidity, ale nevyřeší dlouhodobější strukturální problémy.

3. Nastudovat a znát plné podmínky půjčky včetně úrokových sazeb, dob splatnosti atd.

4. Definovat si finanční strategii. Propracovaný podnikatelský plán je nezbytný pro efektivní financování, především je nutné se zaměřit na to, jak zabezpečit peníze na splacení dluhu a vytvořit si plán splácení nebo splátkový kalendář.

5. Zrevidovat všechny finanční dokumenty, účetnictví a být si jist, jak se příště situaci, která teď vedla k vytvoření dluhu, vyhnout, případně jak ji omezit.

6. Hledat investory nebo partnery podniku, kteří budou schopni poskytnout finanční pomoc a zajistit plynulý chod a rozvoj firmy.

7. Vytvořit nezbytné kontrolní mechanismy, které zachytí stoupající náklady nebo klesající likviditu podniku.


Technologie, na které je Zaimo založeno, je schopná zanalyzovat během chvíle 15 000 datových bodů a odhalí tak, zda je váš podnik schopen splatit částku, o kterou žádáte. Pokud ano, do  několika minut máte peníze na účtu a vaše podnikání dostane potřebnou finanční injekci, aby se opět nastartovalo, jak má.